Takmičenja

Općinsko takmičenje iz matematike

1

15.03.2017. godine u osnovnoj školi Drvetine održano je općinsko takmičenje iz matematike.

Našu školu su predstavljali sljedeći učenici

VII RAZRED

Tiro Tajra

Pilav Samra

Velagić Adi

VIII/9

Rustempašić Sara

Horozović Azra

Gudić Armin

VIII/8

Rustempašić Nur

Ridžal Amel

Čolić Sajra

Na kantonalno takmičenje su se plasirali sljedeći učenici:

VII

Tiro Tajra -1. mjesto

VIII/9

Rustempašić Sara- 2. mjsto

Gudić Armin- 3. mjesto

Horozović Azra- 4. mjesto

VIII/8

Rustempašić Nur i Ridžal Amel -dijele prvo mjesto (osvojili maksimalni broj -100 bodova)

 

Školsko takmičenje” Projekt građanin”

U petak, 10.03.2017. godine je održano  školsko takmičenje Projekt građanin. Učenici su uradili tri  projekata sa sljedećim temama:

“Komunikacija među mladima”

“Humanost  na djelu”

“Moje izvannastavno slobodno vrijeme”

Stručni žiri u sastavu direktorice,  pedagogice i nastavnice bosanskog jezika i književnosti je odabrala  temu “Humanost na djelu”   koja će  predstavljati školu na općinskom takmičenju.

 

 

 

Finalno takmičenje Dabar informatičar

Finalno takmičenje Dabar informatičar održano je 4.02. 2017. godine na Inrernacionalnom Univerzitetu u Sarajevu /Intrnational University of Sarajevo/

Na finalnom takmičenju učestvovale su učenice osmog razreda Talargić Sajra i Rustempašić Nur

 

Učenica Rustempašić Nur je osvojila DRUGO mjesto.

Na takmičenju  “Dabar informatičar”  učestvovali su učenici šestih, sedmih i osmih razreda.

Izazov ima za osnovni cilj da omogući učenicima da se zabave, nešto novo nauče i da pokažu sve svoje talente i poznate i skrivene.

Izazov takođe ima za cilj da pruži priliku svima za jedan novi susret sa informatikom u svakodnevnom životu i informatikom kao naučnom disciplinom.

Učesnici Dabar informatičar

 

Općinsko takmičenje iz Civitasa ”Projekt građanin”

Dana 20.4.2016. godine u  prostorijama Prve osnovne škole Bugojno održano je  Općinsko takmičenje iz Civitasa  ”Projekt građanin”.

Na ovom takmičenju učestvovalo je šest škola koje su prezentirale svoje teme. Učenici su birali aktuelne probleme iz svoje zajednice. Ekipa naše škole  je prezentovala temu  ”Izgled ulica našeg grada”

Ekipa, u sastavu: Adna Rizvan, Melisa Mekić, Meliha Milak, Zlatan Ramić, Samra Ždralović, Tarik Hadžiahmetović, Amina Bašić, Amra Gazić je osvojila PRVO mjesto.

Učenicima i nastavnici  Fatimi  Jahja čestitamo na postignutim rezultatima i želimo puno sreće na Kantonalnom takmičenju.

Općinsko takmičenje iz  pružanje prve pomoći

11.04.2016. godine u Drugoj osnovnoj školi Bugojno  je održano takmičenje iz pružanje prve pomoći.

Našu školu su predstavljali sljedeći učenici:

  1. Rizvan Adna, kapiten
  2. Hadžiahmetović Tarik
  3. Beganović Adna
  4. Milak Meliha
  5. Karagić Adna
  6. Torlak Irma

Nastavnica-vođa ekipe: Haračić Mediha

U ukupnom plasmanu škola je osvojila DRUGO mjesto.

Općinsko takmičenje iz tehničke kulture

29.03.2016.godine u Osnovnoj školi” Drvetine”  održano je Općinsko takmičenje iz tehničke kulture.

Našu školu su predstavljali sljedeći učenici:

  • Hadžibegović Hana- prvo mjesto
  • Burko Larisa- -treće mjesto
  • Čolić Sajra-peto mjesto
  • Ždralović Edah-prvo mjesto
  • Pilav Ahmed-prvo mjesto

U ukupnom plasmanu   škola je osvojila  PRVO  mjesto.

Čestitamo učenicima i njihovim nastavnicima -mentorima  Pandžo Azri i Čizmo Almi na ostvarenim rezultatima  i plasmanu na Kantonalno takmičenje.

 

 Općinsko takmičenje iz Engleskog jezika

Dana 16.03.2016.godine u Osnovnoj školi Gračanica održano je općinsko takmičenje iz engleskog jezika za učenike osnovnih škola sa područja općine Bugojno.Domaćini su se potrudili oko organizacije i na samom otvaranju takmičenja učenici su izveli kratak kulturno-zabavni program, ali na engleskom jeziku, specijalno  za ovu posebnu priliku.Sve bugojanske osnovne  škole su imale svoje takmičare –učenike koji su i ovaj put pokazali da se oni  „ ne prave  englezi“ nego da odlično vladaju engleskim jezikom,  i na veliko zadovoljstvo nastavnika koji su ih pripremali ,osvojili veliki broj bodova. U vrlo jakoj konkurenciji najuspješniji su bili sljedeći učenici:

1.mjesto ( sa istim brojem bodova ) dijele učenici

Dadić Eldar –Treća osnovna škola i

Kico Amar –O.Š.Gračanica

2.mjesto (sa istim brojem bodova ) dijele učenici

Arnaut Mubera -Treća osnovna škola i

Ždralović Dženana –Druga osnovna škola

U plasmanu škola redosljed je sljedeći:

  1. TREĆA OSNOVNA ŠKOLA
  2. PRVA OSNOVNA ŠKOLA
  3. DRUGA OSNOVNA ŠKOLA

Svim učenicima i njihovim nastavnicima čestitamo i želimo mnogo sreće i uspjeha na kantonalnom takmičenju iz engleskog jezika.